Strona Główna BIP Strona Główna
Rok 2016
 
2016-05-03 20:50:04
Obchody 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Garnizonie Toruń
W dniu 03 maja 2016 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbyły się uroczystości związane z 225 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu Święta Konstytucji 3 Maja w samo południe na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Toruńskiej Ks. Bpa Andrzeja Suskiego. Następnie  odbyła się uroczystość wojskowa, w której udział wzięli przedstawiciele parlamentu i  władz samorządowych, przedstawiciele  wszystkich służb mundurowych Garnizonu Toruń oraz mieszkańcy Torunia. Zabrzmiał hymn państwowy, okolicznościowe przemówienia, a po odczytaniu apelu poległych żołnierze dywizjonu zabezpieczenia CSAiU w Toruniu oddali salwę honorową. Oficjalne uroczystości zakończył krótki koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia.  Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Toruniu na uroczystych obchodach reprezentował Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień - Szef Wydziału  - mjr Wiesław Wąsicki.
Uroczyste obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Garnizonie Toruń były także okazją do promocji wojska przez przedstawicieli WKU w Toruniu,
mjr Andrzej Sowa oraz Tomasz Gaj zorganizowali stoisko promocyjno-informacyjne na temat służby wojskowej. Wielu młodych ludzi, którzy swoją przyszłość chciało by związać z mundurem i zasilić szeregi Narodowych Sił Rezerwowych oraz w przyszłości wstąpić do zawodowej służby wojskowej mogło przy okazji uroczystych obchodów Święta Konstytucji 3-Maja uzyskać informacje dotyczące zasad naboru i rekrutacji do ochotniczych form służby wojskowej, odbywania ćwiczeń wojskowych i pełnienia okresowej służby wojskowej.

  Tekst: mjr A. Sowa, Foto: T. Gaj - WKU w Toruniu

 Fotogaleria

  powrót do aktualności