Strona Główna BIP Strona Główna
Rok 2016
 
2016-06-04 12:27:45
Promocja służby wojskowej podczas przysięgi wojskowej elewów II turnusu służby przygotowawczej w toruńskim centrum
W dn. 03.06.2016 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyła się przysięga wojskowa elewów II-go turnusu służby przygotowawczej, którzy rozpoczęli szkolenia w toruńskim centrum 04 maja.

3 czerwca 2016 roku, po raz drugi w tym roku, w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji złożenia przysięgi wojskowej przez 321 elewów służby przygotowawczej. Żołnierze służby przygotowawczej, którzy miesiąc temu rozpoczęli swoją przygodę z wojskiem złożyli przysięgę wojskową na sztandar toruńskiego Centrum w obecności Komendanta CSAiU płk. Dariusza Adamczyka, zaproszonych gości i swoich najbliższych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło reprezentantów władz miasta Torunia, weteranów, kombatantów oraz przyjaciół i sympatyków toruńskiego Centrum. Tradycyjnie już obecni byli dowódcy jednostek wojskowych Garnizonu Toruń, przedstawiciele wszystkich służb mundurowych miasta oraz duchowieństwo wojskowe. Wojskową Komendę Uzupełnień w Toruniu reprezentował jej Komendant - ppłk Andrzej Koprowski.

Toruńska przysięga była również okazją do promocji wojska. Pokaz sprzętu wojskowego, toruńskiego Centrum, który na co dzień jest wykorzystywany do procesu szkolenia, wzbudził duże zainteresowanie wśród licznie przybyłych gości. Natomiast przedstawiciele Wydziału Rekrutacji WKU w Toruniu: mjr Andrzej Sowa oraz Bogdan Maresz zorganizowali stoisko promocyjno-informacyjne na temat służby wojskowej. Wielu młodych ludzi, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z mundurem i zasilić szeregi Narodowych Sił Rezerwowych oraz w przyszłości wstąpić do zawodowej służby wojskowej mogło przy okazji uroczystej przysięgi wojskowej uzyskać informacje dotyczące zasad naboru i rekrutacji do ochotniczych form służby wojskowej, odbywania ćwiczeń wojskowych, pełnienia okresowej służby wojskowej oraz służby w OT.

Tekst i foto: mjr A. Sowa - WKU w Toruniu

 Fotogaleria

  powrót do aktualności