Strona Główna BIP Strona Główna
Rok 2016
 
2016-09-29 13:21:39
Szkolenie dla pracodawców zatrudniających żołnierzy NSR
W dniu 28.09.2016 r. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Toruniu zostało przeprowadzone szkolenie dla pracodawców zatrudniających żołnierzy NSR.

Szkolenie z pracodawcami zatrudniającymi żołnierzy NSR zostało przeprowadzone przez pracowników wydziału rekrutacji WKU w Toruniu: mjr Andrzeja Sowę, kpt. Daniela Nykiel oraz Tomasza Gaj. Przedstawicieli zakładów pracy uczestniczący w szkoleniu zostali zapoznani  z podstawowymi przepisami prawa i procedurami regulującymi problematykę uzyskiwania świadczeń pieniężnych przysługujących pracodawcom zatrudniającym żołnierzy rezerwy posiadających nadane przydziały kryzysowe za okres odbywania przez tych żołnierzy ćwiczeń wojskowych lub pełnienia okresowej służby wojskowej. Ponadto zostali zapoznani z uprawnieniami osób powołanych do czynnej służby wojskowej i zobowiązaniami pracodawców wobec tych osób.

W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele  następujących zakładów pracy: GOVENA LIGHTING S.A. w Toruniu , STALWELD w Toruniu, INVEST-TECH w Toruniu oraz PPUH PLASTJAN w Chełmży.

Tekst: mjr A. Sowa, Foto: T. Gaj - WKU w Toruniu

 Fotogaleria

  powrót do aktualności